Latający Uniwersytet RadUNII Kultury - wykład prof. dr hab. Beaty Możejko oraz dr Ewy Bojaruniec-Król

Przed nami kolejna edycja Latającego Uniwersytetu RadUNII Kultury. W 2024 roku kontynuujemy cykl otwartych, popularnonaukowych wykładów, które przeniosą nas w głąb historii Gdańska, ze szczególnym akcentem na Stare Miasto. Te wyjątkowe spotkania są przeznaczone są nie tylko dla entuzjastów historii, lecz również wszystkich mieszkańców pragnących zgłębić tajemnice swojego pięknego miasta.

Już 23 września 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim (Nadbałtyckiego Centrum Kultury) o godz. 18.00 odbędzie się wykład pt. "Gdańsk miastem hanzeatyckim. Próba charakterystyki", który wygłoszą prof. dr hab. Beata Możejko oraz dr Ewa Bojaruniec-Król.

Wykład poświęcony zostanie historii i funkcjonowaniu Gdańska (od II połowy XIV w.) w strukturach Hanzy, organizacji zrzeszającej miasta Europy Środkowej i Północnej. Będzie to opowieść o Gdańsku jako mieście morskim, o zamieszkujących w nim ludziach, m.in. marynarzach i szyprach, którzy byli kupcami i prowadzili kontakty handlowe oraz współpracę polityczną, gospodarczą i kulturalną z innymi ośrodkami wchodzącymi w skład tej organizacji. Dowiemy się jak działała Hanza i dlaczego była tak ważna dla Gdańska.

Zapraszamy serdecznie!

Data publikacji: piątek, 13. Wrzesień 2024 - 13:47; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 13. Wrzesień 2024 - 13:56; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska